Новости - Новости АТФ

Не ўвайсці — уварвацца ў будучыню

Сёлета Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт будзе адзначаць 100-гадовы юбілей і ўсю прыёмную кампанію выбудоўвае з прывязкай да знамянальнай даты. На працягу ўсяго красавіка тут праводзіліся дні адкрытых дзвярэй, у якіх прымалі ўдзел не толькі кіраўнікі ўніверсітэта і яго асобных падраздзяленняў, выкладчыкі, студэнты, але і вядомыя выпускнікі БНТУ — інжынерная эліта краіны. Такім чынам вядучы тэхнічны ўніверсітэт вырашыў прадэманстраваць свае набыткі: інтэлект, вопыт, каштоўнасныя арыенціры, выпрацаваныя многімі пакаленнямі палітэхаўцаў. І разам з тым мы ўбачылі пошук, амбіцыі, сучасныя падыходы, імкненне не ўвайсці — уварвацца ў наступны век.

01

У найбліжэйшы час тут абяцаюць шмат новага: вялікі ўніверсітэт генерыруе мноства ідэй, і 35-тысячнаму калектыву па сілах ажыццявіць любую з іх. Таму ў наступныя месяцы, што папярэднічаюць юбілею, у нас з’явіцца шмат нагод для цікавых рэпартажаў з БНТУ. Сённяшняя нагода павінна зацікавіць абітурыентаў: універсітэт абвяшчае набор на цэлы шэраг новых спецыяльнасцей і спецыялізацый.

Читать полностью: https://abituryent.ng-press.by/ne-%d1%9evajsczi-uvarvaczcza-%d1%9e-buduchynyu/